Triger Kayışı Kontrolü

Triger Kayışı Kontrolü

Triger Kayışı Kontrolü

Aralıksız şekilde çalışan bu kayış zamanla esneme hatta kopma sorunu yaşayabilir. Eksantrik miline ve devirdaim pompasına hareket veren bu parça, aşırı ısıya ve sürtünmeye maruz kalır. Her araç bakım sürecinde bu parçanın uzmanlar tarafından kontrol edilmesi gerekir. Bu sayede araç performansının artması ve en azından korunması söz konusu olur. Dişli bir kayış olması sebebiyle kayışın dişleri metal kasnakların dişleri ile her zaman uyumlu olmalıdır. Esneme ve sünme gibi durumlarda bu kayışın verimliliğinde önemli bir düşüş yaşanır. Bu sayede aracın verimli olarak çalışmasını olumsuz etkileyen durumlar baş gösterir. 
 
Benzinli araç triger değişimi sürecinde en önemli konulardan biri kaliteli parça tedarikidir. Buna ilave olarak değişimi gerçekleştiren ustaların da işinin ehli olması gerekir. Eski kayışın çıkarılması ve yeni kayışın takılması sürecinde, kasnaklar döndüğü zaman kayışın bu dönüşe kusursuz şekilde ayak uydurması gerekir. Bu sayede motorun daha verimli çalışması ve aracın güvenle trafiğe çıkması söz konusu olur.
 
Triger değişimi konusunda karar vermek için uzman olmak gerekir. Servis bünyesinde çalışan ve yeterli tecrübeye sahip olan uzmanlar, bu tür sorunların aşılması konusunda ihtiyaçlara en iyi cevabı verir. Değişime bağlı olarak triger kayışı yenilenir ve daha randımanlı bir çalışma söz konusu olur. Bu tip parçalarda kullanım süresine bağlı olarak yıpranma görülür. Orijinal bir parça tedariki ve başarılı bir değişim süreci ile aracın daha randımanlı olması sağlanır.
 
Triger kayışı araçlar için çok gerekli ve önemli parçalardan biridir. Zamanla deformasyon yaşayan bu kayış esnediği gibi, aynı zamanda çatlama ve kırılma gibi durumlarda söz konusu olabilir. Triger kayışının belli bir ömrü olmakla beraber, kullanıma bağlı olarak bu ömrün kısalması söz konusu olmaktadır. Gerekli kontroller zamanında yapıldığında, kayışın değişim zamanını belirlemek çok daha kolay olacaktır. Böylelikle, başta yolda kalma riski olmak üzere pek çok sorunun aşılması daha kolay olacaktır. 
 
Kaliteli bir parça tedariki ile öne çıkan servisimiz, aynı zamanda değişim hizmet kalitesi ile ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayacaktır. Güven veren hizmetlerimiz ve kaliteli parça değişim çözümlerimiz, aracınızın performansına her zaman en iyi katkıyı sağlayacaktır. Uzman ekiplerimiz sökme, takma ve değişim konusunda çok başarılıdır. Bununla birlikte arızalı parçaları tespit etmek, servisimizin her zaman önemli görevleri arasında bulunmuştur. Modernize edilmiş gelişmiş iş istasyonlarımız güvenilir çözümlerin odak noktasıdır. Burada verdiğimiz hizmetler aracınızın performansına çok büyük katkı sağlayacaktır.
 

Triger Kayışı Kontrolü
Hemen Ara Yol Tarifi
X